PŘIPRAVOVANÁ POLOŽKA / Nemovitosti / 1533-EODD/24

Rodinný dům Mělník č.p. 1603

Detailní popis:

Rodinný dům je samostatný objekt. Stavba má 2 nadzemní podlaží. Dům je částečně podsklepený. V objektu se v části nachází půda a nemá vybudované podkroví.

Základy má kamenné a objekt je cihlové konstrukce. Tloušťka obvodové konstrukce činí 48-69 cm.
Stropy jsou dřevěné trámové, střecha je mansardová, krytinu tvoří eternitové šablony a klempířské prvky jsou pozinkované a plechové. Vnější omítky jsou vápenocementové a zateplení pláště není provedeno.
Objekt byl postaven na základě sdělení přítomné osoby v roce 1926. Původně se pravděpodobně jednalo o přízemní objekt, kolem roku 1945 bylo přistavěno druhé nadzemní podlaží.
V roce 2016 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: okna – celková, dále v roce 2017:
rozvody odpadů – celková, rozvody elektřiny – celková, rozvody vody – celková, úprava dispozice částečná.

Stav objektu lze charakterizovat jako po před rekonstrukcí/v rekonstrukci. Pouze část objektu prošla rekonstrukcí.
Dispozice rodinného domu je atypická. V objektu jsou v 1. NP umístěny tři bytové jednotky a ve 2. NP dvě jednotky. Vstup k jednotlivým bytům je přes centrální schodiště. V 1. NP je jedna jednotka ve výstavbě a jedna nedokončena. Ve 2. NP je část nemovitosti také v rekonstrukci.
V užívaných jednotkách jsou povrchy podlah tvořeny linem, laminátovou plovoucí podlahou, keramickou dlažbou. V koupelně se nachází sprchový kout nebo vana, umyvadlo a klasická toaleta. Vytápění je v každé bytové jednotce lokální kamny na TP, ohřev vody zajišťuje bojler.
V kuchyni je jednoduchá kuchyňská linka bez vestavěných spotřebičů, dveře dýhované plné s ocelovými a dřevěnými zárubněmi. Osvětlovací techniku tvoří lustry, dveře do jednotlivých bytových jednotek jsou dýhované plné. Vnitřní omítky jsou štukové. Okna jsou plastová s dvojsklem. Příslušenství oken chybí. Obytné místnosti jsou orientované na východ, sever, jih, západ. Vchodové dveře do objektu jsou dřevěné.
V jednotce ve výstavbě jsou povrchy tvořeny linem a cementovým potěrem, vybavení chybí.

Do domu je zavedena elektřina o napětí 230 a 400 V a je dodávána z rozvodné sítě. Voda je přivedena z obecního vodovodu. Svod splašků je řešen jímkou, není nedokončena. Zemní plyn není zaveden. Vytápění je řešeno lokálně kamny, topná tělesa tvoří chybí, ohřev vody zajišťuje bojler.

Popis pozemku a lokality
Celková výměra pozemku činí 1179 m2. Sklon pozemku je rovinatý. Pozemek je oplocený pletivem do ocelových sloupků a dřevěným plotem. Trvalé porosty – okrasné dřeviny. Na pozemku se dále nacházejí vedlejší stavby – zděná kůlna se sklepem.
Přístup je bezproblémový po nezpevněné obecní cestě. Rodinný dům je postaven na severním okraji obce a charakter okolí odpovídá rezidenční zástavbě rodinnými domy se zahradami.
V lokalitě je úplná vybavenost obchodními středisky i specializovanými obchody, v místě jsou dostupné základní a střední školy včetně specializovaných zařízení a kompletní vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V místě je kompletní vybavenost z hlediska sportovního vyžití a je zde kompletní soustava úřadů. V obci se nachází pobočka České pošty.
Z hlediska životního prostředí se jedná o klidnou lokalitu bez zdraví ohrožujících vlivů a zeleň u řeky Labe je v docházkové vzdálenosti. Lokalita se zanedbatelným nebezpečím výskytu záplav.
Zastávka MHD je v docházkové vzdálenosti a zastávky dálkových spojů v dojezdové vzdálenosti a parkovací možnosti jsou dobré na vlastním pozemku.
Vlastník má bezproblémové vztahy se sousedy – je s nimi v běžném kontaktu a dle informací přítomné osoby v místě není zvýšená kriminalita, zločiny jsou zde výjimečné.
Nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny.Navrhovatel: Mgr. Bc. Lenka Winkelhoferová


Místo konání:

Důležité Informace:

Evidenční číslo: 1533-EODD/24


Nejnižší podání: 3.391.500, - Kč

Minimální příhoz: 10.000,- Kč

Dražební jistota: 500.000,- Kč


Dokumenty ke stažení:

© 2021 Copyright všechna práva vyhrazena Dražební společnost MORAVA s.r.o. Zásady používání webových stránek a zpracování osobních údajů.